Výkyvy teplot, horko přes den, během chvilky déšť a chladné večery – jaro je na hrátky s počasím skutečný expert, ale to vše může způsobit, že se cítíme unavení, malátní a trpíme bolestí hlavy. Často však vinu nese spíše nedostatečný příjem tekutin než počasí.
Nezbytnost vody pro tělo
Správně fungující organismus, a to nejen náš, lidský, ale i všech zvířat, vyžaduje dostatek tekutin. Voda tvoří až 60 % našeho těla, hraje klíčovou roli v metabolických procesech, pomáhá s regulací teploty a odplavováním toxických látek. Pokud naše tělo nedostane potřebné množství vody, začnou se objevovat zdravotní problémy. Zatímco bez jídla můžeme přežít týdny, bez vody vydržíme jen několik dní a pak hrozí celkové selhání organismu. Prvním signálem nedostatečného příjmu tekutin je žízeň. Čistá voda je ideální, někdy ale může mít pachuť chlóru, můžeme ji však vylepšit pomocí filtrů na pitnou vodu. Ignorování signálů těla může vést k bolestem hlavy, ztrátě pozornosti i špatné náladě. Tyto příznaky můžeme nesprávně přisuzovat počasí, zatímco sklenice vody může být jednoduchým řešením.
Voda místo sladkých nápojů
Čistá voda je pro naše tělo nejlepší volbou. Často však dáváme přednost sladkým nápojům, které žízeň nezaženou, a navíc obsahují mnoho cukrů, chemických látek, barviv a konzervantů. Chuť vody může být pro někoho odpudivá, ale filtry na vodu ji mohou vylepšit. Filtrační systémy odstraní nečistoty a látky nevhodné pro tělo, ale zachovají důležité minerály jako jód, hořčík a vápník. Pitná voda přes filtr chutná lépe a pomáhá k dodržování pitného režimu.
Voda je nezbytná pro mnoho procesů v těle a nedostatek tekutin může způsobit nepříjemné příznaky. Pokud se budete cítit unavení a trpět bolestí hlavy, zkuste se nejprve napít, než sáhnete po pilulce proti bolesti. Často za jakýmkoli pocitem diskomfortu i únavy stojí jen špatný pitný režim a jeho zlepšení vede k celkovému zlepšení toho, jak se cítíme.